Atletiek

Middelafstande oefenprogram


Week 1 en Week 3      
Dag Opwaming Oefening Afwarming
Maandag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

1 x 600m

rus 3min

5 x 200m

(rus 1min tussen elkeen)

Draf 3min liggies af
Dinsdag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

5 x 100m (30sek rus tussen elk)

Rus 5min

5 x 100m (30sek rus tussen elk)

Draf 3min liggies af
Woensdag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

6 x 150m (45sek rus tussen elkeen)

Rus 4min

1 x 600m

Draf 3min liggies af
Donderdag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

6 x 150m

(2min rus tussen elkeen)

Draf 3min liggies af
Vrydag Rus    
Saterdag  

Draf 3 – 4km lekker vining maar gemaklik

Of gaan doen 'n parkrun (5km)

 
Week 2 en 4      
Dag Opwarming Oefening Afwarming
Maandag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

3 x 400m (1min rus tussen elkeen)

Rus 6min

3 x 400m (1min rus tussen elkeen)

Draf 3min liggies af
Dinsdag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

2 x 600m (2min rus tussen elk)

Rus 2min

4 x 100m (30sek rus tussen elk)

Draf 3min liggies af
Woensdag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

Leertjie oefensessie

800m – 600m – 400m – 600m – 800m

(4min rus tussen elk)

Draf 3min liggies af
Donderdag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

1 x 400m (rus 3min)

1 x 300m (rus 3min)

1 x 200m (rus 3min)

1 x 150m

Draf 3min liggies af
Vrydag Rus

 

   
Saterdag  

Draf 3 – 4km lekker vining maar gemaklik

Of gaan doen 'n parkrun (5km)

 
Week 5      
Dag Opwarming Oefening Afwarming
Maandag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

1 x 600m (rus 1min)

1 x 300m (rus 5min)

3 x 150m (rus 1min tussen elkeen)

Draf 3min liggies af
Dinsdag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

2 x 1200m (10min rus tussen elk)

Rus 5min

2 x 600m (5min rus tussen elk)

Draf 3min liggies af
Woensdag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

4 x 200m (1min rus tussen elkeen)

Rus 4min

4 x 200m (1min rus tussen elkeen)

 

Draf 3min liggies af
Donderdag

Draf 5min en strek

3 x deurlope

1 x 1000m (rus 4min)

1 x 600m (rus 2min)

3 x 100m (rus 30sek tussen elkeen)

Draf 3min liggies af
Vrydag Rus    
Saterdag  

Draf 3 – 4km lekker vining maar gemaklik

Of gaan doen 'n parkrun (5km)

 

Byeenkomste 2016/2017

  • 12 Oktober : Uitdaagsbyeenkoms (Tuis)
  • 4 November : Atletiek (Weg - Kreft)
  • 11 November : Atletiek (Tuis)

2017 

  • 13 Januarie : Huissport (Tuis)
  • 24 Januarie : Atletiek (Tuis) 
  • 26 Januarie : Atletiek (Weg) Boksburg Stadion
  • 1 Februarie : Atletiek (Weg) Rynfield
  • Februarie : Atletiek Interlaer (Velditems) en (Baanitems) Slegs Uitdunne
  • Februarie : Atletiek Interlaer (Velditems) en (Baanitems) Slegs Finale
  • Februarie : Groter Kempton
  • 20 Februarie : D 17 Kampioenskappe
  • 3 en 4 Maart : Gauteng Kampioenskappe
  • 23 - 25 Maart : S.A Kampioenskappe

Oefentye 2016/2017

Dag Datum Tyd Item

 

Maandag 13 November 11:30 – 13:00 Naellope,

Middelafstande en Hekkies

 

Dinsdag 14 November 11:30 – 13:00 Veld items

13:00 – 14:00Naellope

 

Woensdag 15 November 11:30 – 13:00 Naellope,

Middelafstande en Hekkies

 

Donderdag 16 November 11:30 – 13:00 Veld items

13:00 – 14:00Naellope

 

Vrydag 17 November 11:30 – 13:00 Naellope,

Middelafstande en Hekkies (13:30 – 14:30)

 

Maandag 20 November 11:30 – 13:00 Veld items

13:00 – 14:00Naellope

 

Dinsdag 21 November 11:30 – 13:00 Naellope,

Middelafstande en Hekkies

 

Woensdag 22 November 11:30 – 13:00 Veld items

13:00 – 14:00Naellope

 

Donderdag 23 November 11:30 – 13:00 Naellope,

Middelafstande en Hekkies

 

Vrydag 24 November 11:30 – 13:00 Veld items

Hekkies (13:30 – 14:30)

 

Maandag 27 November 11:30 – 13:00 Naellope,

Middelafstande en Hekkies

 

Dinsdag 28 November 11:30 – 13:00 Veld items

13:00 – 14:00Naellope

 

Woensdag 29 November 11:30 – 13:00 Naellope,

Middelafstande en Hekkies

 

Donderdag 30 November 11:30 – 13:00 Veld items

13:00 – 14:00Naellope

 

Vrydag 1 Desember 11:30 – 13:00 Naellope,

Middelafstande en Hekkies (13:30 – 14:30)

 

Afrigters 2016/2017

    Item                                            Afrigters                        
   
Organiseerder  Me C Schutte en Mnr T Jacobs
Spanbestuurders 

Seuns: Mnr Marko Lombard

Dogters: Me Tres-Jolie Hougaard 

JNR Naellope  Me Nicolene Schoeman, Me Tinette Hageman, Me Mirinda Jacobs
SNR Naellope  Me Angelique Janse van Vuuren, Me Maylene du Plooy
Hekkies  Mnr Morne Jacobs, Mnr Ruan Pienaar en Mnr Quintus de Beer (Buite-afrigter)
Middelafstande  Mnr Derek Steffens, Mnr Tiaan Jacobs, Me Almay van der Watt 
Gewigstoot  Seuns:  Mnr Armandt du Preez en Mnr Ashleigh Carr
Dogters:   Mnr Lawrence Smith, Me Stefanie Lewies
Hoogspring Seuns:   Me Simone Taljaard, Me Rozanne Coertse
Dogters:  Me Marinda Venter en Me Letitia Boshoff
Verspring  Seuns:     Mnr Bernard Boshoff, Mnr Marko Lombard
Dogters:  Me Odette Veldtman, Me Marissa van Deventer
Spiesgooi: Mnr Armandt du Preez
Diskus: Mnr Lawrence Smith
Aflosse  
Wegspring :   Mnr Bernard Boshoff, Me Chanaix Schutte
1ste oorgee :   Me Nicolene Swanepoel, Me Tinette Hageman
2de oorgee :  Mnr Tiaan Jacobs en Mnr Ruan Pienaar
3de oorgee :  Me Angelique Janse van Vuuren en Mnr Armandt du Preez
Verversings Hoof:     Me Sherese van Rooyen, Me Gerda Coetzer, Me Charne Fourie
Admin: 

Me C Schutte

Mnr Tiaan Jacobs

Me Trés-Jolie Hougaard

Me Leandrie Snyman

Me Rozelle O'Conner

 
          
          
 

  

LAERSKOOL IMPALA WAAR ONS LAG, LEEF EN DROOM IN GELOOF